fbpx

Konstrukcje stalowe z charakterem.

Otrzymując zlecenie wykonania identyfikacji wizualnej dla Steeltoon, zadanie zostało postawione jednoznacznie: działalność firmy opiera się na konstrukcjach stalowych i właśnie to ma wybrzmieć w projekcie logo. Charakterystyczną cechą wyrobów marki są również geometria i modułowość, obecne w różnego rodzaju formach.

Odpowiadając na założone wymagania, inspirowaliśmy się więc w dużej mierze symetrycznymi kształtami. Stąd też logo oraz klucz wizualny inspirowanie są geometrycznymi konstrukcjami stalowymi, a kolorystyka odpowiada materiałom wykorzystywanym w wyrobach. Widoczna jest dominacja czerwieni oraz szarości, nawiązujących do stali oraz metalu. Identyfikacja wizualna przywodzi na myśl skojarzenia z projektowym podejściem do wyrobów Steeltoon, wszechobecnej modułowości, foremności oraz regularności.

Tak zaprojektowana identyfikacja wizualna pozwala usystematyzować wizerunek marki i przede wszystkim nakierować odbiorcę przekazu na właściwe skojarzenia jej profilem działalności. Klucz wizualny, powstały z inspiracji logotypu, wzbogaca komunikację wizerunkową Steeltoon, a tym samym odbiór marki.

Tango Med Travel